Proteinová dieta

Proč proteinová dieta ?

Proteinová dieta je osvědčená metoda hubnutí. Spočívá především v příjmu bílkovin a velmi malého množství sacharidů. Proteinová dieta způsobí, že tělo čerpá energii hlavně z tukových zásob těla, a Vy tak velmi rychle zhubnete 4 – 7 kg tuku za jediný měsíc..

Jak proteinová dieta funguje?

Proteinová dieta je rozdělena do 3 fází. V první fázi tvoří Váš jídelníček především proteinová jídla, jedno normální jídlo a vybrané druhy zeleniny. V dalších fázích se poměr proteinových jídel k normálním jídlům vyrovnává. Proteinová dieta Mahony Diet obsahuje velké množství kvalitních proteinů, široký sortiment špičkových produktů je k dostání přímo v našem e-shopu..

Cenové srovnání diet

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik peněz Vás skutečně stojí Vaše strava v běžném pracovním dni? Připravili jsme pro Vás malé porovnání různých způsobů stravování a hubnutí. Podívejte se sami, jak hubnout a zároveň ušetřit!

Chci zdravě a chutně zhubnout

Profi Diet je unikátní a vyvážená proteinová dieta vyráběná nejmodernějšími metodami, která nabízí na trhu výjimečně široký, velmi chutný a zajímavý sortiment proteinových jídel pro všechny, kteří si chtějí i hubnutí užívat a vydržet dietu déle než dva týdny a pro které je důležité, aby hubnoucí proces byl jednak snesitelný ve svém průběhu, tzn. bez pocitu hladu, a hlavně udržitelný po jeho ukončení, tzn. bez jo-jo efektu.

Principem Profi diet je přísun (konzumace) dostatečného množství kvalitních proteinů (bílkovin) za současné redukce přísunu sacharidů (cukrů), díky čemuž se organismus dostává do stavu tzv. ketózy. Právě proto lze proteinovou dietu Mahony Diet označit také jako ketogenní či ketodietu.

V důsledku ketózy dochází hned k několika báječným věcem:

 • tělo redukuje hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což lze objektivně měřit na bioimpedanční váze
 • téměř stoprocentně je chráněna svalová hmota jako zdroj energie
 • naprostá většina klientů nepociťuje v průběhu diety hlad ani chutě
 • přibližně třetina klientů udává v průběhu diety velmi dobrou někdy až mírně euforickou náladu

Do ketózy se skvělými jídly!

Profi Diet zahrnuje opravdu velmi širokou paletu výtečných jídel, ze které si snadno vybere každý a rozhodně není založená na každodenní násobné konzumaci koktejlů s přídavnými příchutěmi. Z vlastní zkušenosti chápeme, že mučení tímto stylem se dá vydržet maximálně několik málo dní dle odolnosti jedince.

Profi Diet je naopak založená na zcela běžných chutných jídlech. Jedná se o instantní jídla, snacky a hotová jídla, která si velmi rychle připravíte téměř kdekoliv. Můžete si tak pochutnávat například na palačinkách, sladkých dezertech či pěnách, pudincích, vaflích, tyčinkách, omeletách, polévkách, kuřecích nugetkách, boloňských těstovinách či dalších výborných slaných jídlech.

Jestliže nebudete s chutí našich jídel spokojeni, vrátíme Vám peníze!

Všechna proteinová jídla Profi Diet obsahují všechny důležité minerály a vitamíny, které tělo potřebuje pro energii i pohodu. Těmito přípravky je spalování tuků v těle nastartováno a přibližně po 2-3 dnech se tělo dostane do stavu ketózy, kdy začne brát energii přednostně z tukových zásob.

Jak dieta probíhá

Proteinová dieta Mahony Diet je rozdělena do 3 fází od počáteční nejpřísnější, kdy ovšem hubnete nejvíce, nejvíce Vás to baví a jste úžasně motivování vlastními výsledky až po pozvolný návrat k běžnému resp. změněnému jídelníčku s novými návyky. Účelem těchto 3 fází je provést Vás hubnutím k Vaší cílové váze, cestou stabilizovat výsledky a naučit Vás jak si optimální hmotnost udržet, tzn. jak zhubnout bez jo-jo efektu.

Fáze diety:

1. fáze
 • 3 – 4 proteinová jídla Profi Diet denně
 • + zelenina
2. fáze
 • 3 proteinová jídla Mahony Diet denně
 • + 1 normální jídla
 • + veškerá zelenina
3. fáze
 • 1 proteinové jídlo Mahony Diet denně
 • + běžná vhodná pestrá strava

Je-li Vaším cílem shodit do 10 kilogramů, začněte 1. fází a důsledně projděte i následující 2. fází a 3. fází, pak budete mít jistotu, že Vám nehrozí jo-jo efekt, a že Vaše výsledky budou trvalé. Důvodem je rychlejší nastartování procesu a tím zvýšení Vaší motivace vlastními výsledky.

V případě, že plánujete shodit více než 10 kilogramů, začněte poctivě s 1. fází, jejíž trvání doporučujeme 2-3 měsíce dle Vašeho plánu a dle pokroku, který zaznamenáte. Začněte současně co nejdříve s vhodnou pohybovou aktivitou. Jakmile zhubnete přibližně 4/5 Vašeho celkového plánu, přejděte k 2. fázi a následně k finální 3. fázi.

Začněte hubnout ještě dnes

Chcete-li konečně začít zdravě a chutně hubnout bez zbytečného hladovění, vyberte si v našem e-shopu z mnoha skvělých proteinových jídel Mahony Diet, která konzumujte dle jednotlivých fází diety uvedených výše.

Podrobné informace a popis Mahony Diet naleznete v sekci Jak funguje proteinová dieta. Pakliže máte jakékoliv další otázky, můžete využít naši online poradnu, kde Vám velice ráda odpoví přímo paní doktorka MUDr. Dagmar Peřková. V případě Vašeho zájmu si taktéž můžete domluvit osobní konzultaci v našem poradenském centru.

Základní myšlenka, kterou si začátkem sedmdesátých let minulého století u zrodu proteinových diet pokládali vědci, a lékaři byla jednoduchá. Jak zařídit, aby tělo při redukci hmotnosti hublo přednostně na úkor tukových zásob při zachování bílkovin z vlastní svalové hmoty? Prostě aby při hubnutí tělo pálilo jenom tuk nikoliv současně i svaly.

Proteinová dieta bez jo-jo efektu

Při běžné redukci hmotnosti např. formou počítání kalorií totiž tělo redukuje hmotnost v poměru 60 ku 40/kg, tedy cca 60% z kilogramu úbytku hubneme z tuků, ale cca 40% hubneme ze svalů, které jsou základní spalovače energie. Proto u těchto typů diet tak často vzniká tzv. jo-jo efekt, kdy jsme sice zhubli, ovšem z jedné čtvrtiny na úkor své svalové hmoty, tedy zmenšili jsme si vlastní spalovací kamínka a po návratu k běžnému stravovacímu režimu, nedej bože původnímu stravovacímu režimu, není již naše tělo schopné spálit stejné množství energie jako před započetím diety, proto rychle nabíráme zpět. Jednoduché a celkem děsivé, že?

Tolik k nutnému množství teorie a dat.

Nyní zpět k tomu, co nás zajímá nejvíce a sice jak to funguje.

Zvýšený přísun proteinů, snížení cukrů

Přísunem dostatečného množství kvalitních proteinů (bílkovin), za současné redukce přísunu sacharidů (cukrů), (aniž by došlo k ohrožení centrálního nervového systému) se organismus dostává do stavu tzv. ketózy, proto jsou proteinové diety často také označovány jako ketogenní či ketodiety.

V důsledku ketózy dochází hned k několika báječným věcem najednou:

 • tělo redukuje hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což lze objektivně měřit na bioimpedanční váze, která měří poměry a objemy svalů, vody, tuků, BMI, množství nebezpečného viscerálního (útrobního) tuku, metabolický věk, atd.
 • téměř stoprocentně je chráněna svalová hmota jako zdroj energie
 • naprostá většina klientů nepociťuje v průběhu diety hlad ani chutě
 • přibližně třetina klientů udává v průběhu diety velmi dobrou někdy až mírně euforickou náladu

Líbí se Vám to? Nám ano! Není rychlejší a zdravější způsob jak efektivně zhubnout! Mahony Diet přináší jídla, která je možné si připravovat a dochutit dle vlastních potřeb.

Zároveň, a to vidíme jako přelomové a velmi důležité, a to nejen pro obsah vitamínů, minerálů a vlákniny, kterou zelenina obsahuje, ale zejména do budoucna pro proces udržení váhy, Vás naučíme jíst hodně zeleniny, mít ji stále s sebou, mít jí stále plnou ledničku a dle chuti si ji upravovat. ff